Slimības laikā pacientiem ir jāsaskaras ar daudzām sarežģītām situācijām un spraigām emocijām. Lai tiktu galā ar šo situāciju, psiholoģiskais atbalsts var lieliski palīdzēt iemācīties runāt ar saviem tuviniekiem par slimību un spēt pārvaldīt savas emocijas. Ārstējošais personāls un pacientu biedrības var būt liels atbalsts šādos brīžos, ļoti būtiski ietekmējot gan pacienta, gan viņa ģimenes un tuvinieku pašsajūtu.
Visā slimības laikā risinās virkne notikumu, kas saistīti ar dažādiem ārstēšanas veidiem, ko persona var saņemt. Ja Jums ir jāveic operācija vai gaidāt, lai sāktu klīnisko izpēti, kā arī terapiju - visi šie faktori var aktivizēt stresa stāvokli nenoteiktības apstākļos.
Runājot par stresu un vēzi, ir svarīgi identificēt konkrētās situācijas, kas aktivizē draudu uztveri, saskaroties ar apstākļiem. Diagnozes noteikšanas brīdis, izmeklējumu rezultātu gaidīšana, periods pirms operācijas vai ārstēšanas sākums ir situācijas, kuras parasti tiek uzskatītas par stresa situācijām, jo šādos brīžos esošā nenoteiktība pārvēršas par draudiem mūsu smadzenēm.
Ir svarīgi zināt, kā šīs situācijas identificēt un kā tās risināt, lai novērtētu, vai nenotiek nepārtraukta stresa līmeņa aktivizēšanās un, saskaroties ar to, ieteicams izmantot stratēģijas, kas palīdz pielāgoties situācijai.
Ir pierādīts, ka relaksējoši treniņi vai meditācija pozitīvi ietekmē labāku pielāgošanos vēzim, samazinot stresa līmeni. Arī fiziskās aktivitātes, kas pielāgotas onkoloģiskajam kontekstam, nāk par labu ne tikai fiziski, bet arī garīgi.
Ja šķiet, ka neprotam pārvaldīt savas emocijas vai jūtamies nomākti, psihoterapija vai atbalsta grupu apmeklēšana ir ļoti efektīva un labvēlīga stratēģija pašsajūtas uzlabošanai, lai risinātu stresa situācijas, kas saistītas ar onkoloģisko procesu.